کیمیا رهاورد ایرانیان

ساخت انواع چیلرهای آزمایشگاهی، حمام یخچالدار، ژرمیناتور و شیکر انکوباتور طبق سفارش
منوی سایت

محصولات

لینک های مرتبط

منوی کاربری
میهمان گرامی خوش آمدید
[ورود]

بازدید سایت
امروز: 1397/2/7
افراد آنلاین: 25 نفر
بازدید کل: 318503 بازدید
آی پی شما: 54.224.99.70

فروش مواد شیمیایی

 مواد شیمیایی

ماده، به هر چیزی که حجمی را اشغال کند و جرمی داشته باشد، اطلاق می‌شود.مواد شیمیایی به موادی اطلاق می‌گردد که معمولا از طریق سنتز شیمیایی تهیه می‌شوند و یا اینکه منشأ طبیعی داشته و مواد اولیه تهیه سایر مواد شیمیایی به حساب می‌آیند.

 طبقه بندی مواد شیمیایی

مواد شیمیایی بطور عمده به دو گروه بزرگ مواد معدنی و مواد آلی تقسیم بندی می‌شوند. هر یک از این دو گروه، در دو مبحث شیمی آلی و شیمی معدنی بررسی می‌شوند. در این مطالعه، خواص فیزیکی و شیمیایی مواد آلی و معدنی، منابع، طریقه سنتز و واکنش‌ها و ... مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 مواد شیمیایی آلی

در قدیم، ماده آلی به ماده‌ای اطلاق می‌گردید که بوسیله بدن موجودات زنده ساخته می‌شد. تا اینکه در سال 1828، "وهلر" (Wohler) دانشمند آلمانی، برای اولین بار جسمی به نام اوره به فرمول CO(NH2)2را در آزمایشگاه از یک ترکیب معدنی به نام ایزوسیانات تهیه نمود و از آن پس معلوم شد که می‌توان مواد آلی را نیز در آزمایشگاه ساخت.

امروزه بیش از یک میلیون نوع ماده آلی شناخته شده است که بسیاری از آنها را در آزمایشگاهها تهیه می‌کنند. مواد آلی، به مواد غیر معدنی گفته می‌شود و با مواد معدنی تفاوتهای کلی در چند مورد دارند.

 مواد شیمیایی معدنی

اگر شیمی آلی به عنوان شیمی ترکیبات کربن، عمدتا آنهایی که شامل هیدروژن یا هالوژنها به علاوه عناصر دیگر هستند، تعریف شود، شیمی معدنی را می‌توان بطور کلی به عنوان شیمی عناصر دیگر در نظر گرفت که شامل همه عناصر باقیمانده در جدول تناوبی و همینطور کربن، که نقش عمده‌ای در بیشتر ترکیبات معدنی دارد، می‌گردد.

شیمی آلی - فلزی، زمینه وسیعی که با سرعت زیاد رشد می‌کند، به علت اینکه ترکیبات شامل پیوندهای مستقیم فلز- کربن را بررسی می‌کند دو شاخه را بهم مرتبط می‌سازد. همانطوری که می‌توان حدس زد، قلمرو شیمی معدنی با فراهم کردن زمینه‌های تحقیقی اساسا نامحدود، بسیار گسترده است.

 حلال ها

حلال جزء مهمي از محلول است. حلال ها مواد شيميايي هستند که مواد ديگر را در خود حل مي کنند. حلال ها به طور کلي به دو دسته حلال هاي قطبي و حلال هاي غير قطبي تقسيم مي شوند. در حلال قطبي، ذرات تشکيل دهنده حلال قطبي بوده و يکديگر را با نيروي جاذبه ي الکتروستاتيکي جذب مي نمايند.
مهمترين حلال قطبي آب مي باشد. انواع اسيدها مانند سولفوريک اسيدو هيدروژن فلوئوريد، نيز در اين دسته قرار ميگيرند.
در حلال هاي غير قطبي، ذرات حلال غيرقطبي بوده و بنابراين تنها نيروي جاذبه ي ضعيف واندروالسي بين ذرات وجود دارد، به همين دليل اين حلال ها اغلب، داراي نقطه ي جوش بسيار پايين بوده و فرار هستند.
حلال هاي آلي نسبت به حلال هاي غير آلي يا حلال هاي معدني، قطبيت کمتري دارند و درنتيجه معمولا" اين دسته از حلالها،
مواد غير قطبي را بهتر در خود حل مي کنند. حلال ها موقعي مفيد هستند که مايع باشند به عنوان مثال آب در محدوده ي ۰ تا ۱۰۰ درجه سانتيگراد مايع مي باشد، پس تنها در اين محدوده دمايي مي توانند به عنوان حلال مورد استفاده قرار گيرند. 

 

 

انواع محیط کشت ها

 

 

 

محیط کشت آگار خوندار (Blood agar)

 

محیط کشت عمومی است که به منظور تکثیر و جدا سازی باکتری های بیماریزا بخصوص باکتری هایی که برای رشد به مواد مغذی نیاز دارند، بکار می رود. بعلاوه در این محیط وجود همولیزین در باکتری ها را نیز می توان کاوش کرد.

 

پس از اتوکلاو محیط پایه، هنگامی که درجه آن تا حدود ۵۰ درجه سانتیگراد رسید، خون دفیبرینه گاو را به نسبت ۵ تا ۷ درصد به آن اضافه نموده و با رعایت شرایط استریل در پلیت های استریل می ریزیم.

 

ممکن است بسته به نوع باکتری یکی از سه حالت ذیل مشاهده گردد:

 

۱- همولیز کامل β: باکتری واجد آنزیم همولیزین بوده و اطراف پرگنه منطقه شفافی ایجاد می گردد.

 

۲- همولیز ناقص α: باکتری واجد آنزیم همولیزین بوده ولی نسبت لیز کمتر از ۵۰ درصد می باشد و اطراف پرگنه هاله سبز رنگ ایجاد می گردد.

 

۳- عدم همولیزγ : باکتری فاقد آنزیم همولیزین می باشد.

 

 

 

محیط کشت آگار شکلاته (Chocolate agar)

 

اگر به محیط پایه آگار خوندار، هنگامی که درجه حرارت آن بعد از اتوکلاو در حدود ۸۰-۷۰ درجه سانتیگراد باشد، خون دفیبرینه گاو اضافه کنیم، محیط کشت آگار شکلاته بدست می آید. در این محیط به علت اینکه گلبول های قرمز خون در اثر حرارت متلاشی شده و اجزای آن خارج گشته، برای رشد باکتری هایی نظیر هموفیلوس و نایسریاها که نیاز بیشتری به مواد غذایی آماده دارند مناسب می باشد.

 

همانند محیط کشت آگار خوندار Blood agar بسته به نوع باکتری همولیز و یا همولیز ناقص و عدم همولیز ایجاد می گردد.

 

 

 

محیط کشت بریلیانت گرین آگار (Briliant green agar)

 

محیطی است انتخابی و برای جداسازی گونه های سالمونلا بکار می رود. این محیط از رشد بسیاری از باکتری های روده ای (انتروباکتریاسه) به جز سالمونلا جلوگیری می نماید. در صورتی که Ecoli، کلبسیلا و پروتئوس و سایر انترو باکتریاسه ها رشد نمایند، به دلیل اینکه قند لاکتوز و یا سوکروز و یا هر دو را تخمیر می نمایند و تولید اسید می کنند، در مجاورت معرف رنگی فنل رد به رنگ زرد در می آیند. در صورتی که باکتری های لاکتوز منفی مانند سالمونلا رشد نمایند، به دلیل عدم تخمیر قند در مجاورت معرف، محیط به رنگ ارغوانی در می آید.

 

محیط کشت مک کانکی آگار (Macconkey agar)

 

محیط انتخابی است که برای جداسازی و تعیین هویت باکتری های گرم منفی می باشد. املاح صفراوی و کریستال ویوله مانع از رشد باکتری های گرم مثبت می شوند. باکتری های تخمیر کننده ی لاکتوز (لاکتوز مثبت ها) کلنی هایی به رنگ ارغوانی و باکتری هایی که قادر به تخمیر نیستند (لاکتوز منفی ها) کلنی هایی بی رنگ ایجاد می نمایند.

 

رنگ ارغوانی کلنی های باکتری های لاکتوز مثبت مربوط به واکنش اسیدی است که در نتیجه تخمیر قند لاکتوز در مجاورت املاح صفراوی و جذب نوترال رد حاصل شده است.

 

معرف نوترال رد در محیط قلیایی بی رنگ و در محیط اسیدی قرمز رنگ است.

 

 

 

محیط کشت سابور دکستروز آگار (Saborad Dextrose agar)

 

محیط انتخابی برای تکثیر قارچها می باشد که بسیاری از باکتری ها نیز در این محیط رشد می کنند. انتخابی بودن این محیط برای قارچها بر اساس PH پایین و همچنین مواد غذایی ناچیز آن است.

 

 

 

محیط کشت DNASE

 

باکتری هایی که حاوی آنزیم دی اکسی ریبو نوکلئاز باشند، هاله صورتی رنگی اطراف کلنی ها پدید می آورند. تولوئیدن آبی در حضور DNA سالم به رنگ آبی است. ولی در صورت ریختن HCL نرمال موجب تخریب مولکول DNA شده و این ترکیب به رنگ صورتی در می آید.

 

 

 

محیط کشت مولر هینتون آگار(Mueller hinton agar)

 

کاربرد اصلی این محیط جهت تعیین حساسیت آنتی بیوتیکی باکتری ها (آنتی بیوگرام) به روش دیسک می باشد. بسیاری از باکتری هایی که سخت رشد Fastisious می باشند، نظیرNeisseria meningitides N.gonorrhoeae  در آن رشد می یابند.

 

 

 

 

 

محیط کشت فلچر(Flecher’s medium)

 

این محیط برای جداسازی و نگهداری لپتوسپیراها بکار می رود. پس از استریلیزه کردن و خنک نمودن محیط، به آن ۸۰ میلی لیتر سرم خرگوش استریل اضافه نموده، سپس به مقدار ۷-۵ میلی لیتر در لوله های استریل ریخته به مدت ۳۰ دقیقه در حرارت ۵۶ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا عامل مکمل موجود در سرم غیر فعال گردد.

 

برای جداسازی لپتوسپیرا، نمونه های خون-ادرار و نسج مشکوک را در این محیط کشت داده و در حرارت ۲۹ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ روز انکوبه می نماییم. متناوبا از کشت گسترش تهیه کرده و بوسیله میکروسکوپ با زمینه تاریک کشت را کنترل می نماییم.

 

در اثر تکثیر لپتوسپراها کدورت جزئی در محیط به وجود می آورند که پیدایش یک حلقه شیری رنگ در قسمت بالای محیط می تواند حاکی از رشد لپتوسپرا باشد.

 

 

 

محیط کشت متیل رد - وژوسپروسکار Methylred-Vegesproskaure broth) MR-VP)

 

این محیط ملاک آزمایشی می باشد برای تفکیک مسیرهای تخمیر گلوکز و نهایتا ایجاد ترکیبات اسیدهای آلی بوتاندیول یا بوتیلن گلایکول بوده که از این آزمایش در تفکیک و تشخیص کلی فرم ها از هم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در تمایز بین استافیلوکوک و میکروکوک و گونه های آن از این محیط استفاده می شود.

 

آزمایشMR: پس از انجام کشت و انکوباسیون ۳۷ درجه سانتیگراد به مدت ۴۸ ساعت، مقدار ۶/۰ میلی لیتر معرف رنگی متیل رد اضافه نموده و در صورت ظهور رنگ قرمز آزمایش MR مثبت می باشد. در صورت پیدایش رنگ نارنجی آزمایش MR مثبت ضعیف می باشد و در صورت عدم تغییر و پایداری رنگ زرد آزمایش MR منفی می باشد.

 

نتیجه:

 

ظهور رنگ قرمز: آزمایش مثبت (PH=4/4)

 

ظهور رنگ نارنجی: آزمایش مثبت ضعیف (PH=5/3)

 

ظهور رنگ زرد: آزمایش منفی (PH=5/3)

 

طرز تهیه معرف MR

 

۱- متیل رد ۰۴/۰ گرم

 

۲- اتانول ۴۰ میلی لیتر

 

۳- آب مقطر ۱۰۰ میلی لیتر

 

متیل رد را در اتانول حل نموده و به حجم ۱۰۰ میلی لیتر می رسانیم.

 

آزمایش VP: به لوله کشت داده شده و انکوبه شده حدود ۶/۰ میلی لیتر معرف آلفا نفتول (معرف A) و مقدار ۲/۰ میلی لیتر محلول پتاس (معرف B) اضافه کرده و خوب تکان می دهیم. اگر تغییر رنگ صورت نگرفت آن را به مدت سی دقیقه به حال خود گذاشته و در صورتی که ظهور رنگ صورتی تا قرمز پدیدار شود، آزمایش VP مثبت و اگر تغییر رنگی صورت نپذیرد، آزمایش VP منفی خواهد بود.

 

نتیجه:

 

مثبت: ظهور رنگ صورتی تا قرمز

 

منفی: تغییر رنگی صورت نمی گیرد.

 

 

 

طرز تهیه معرف VP:

 

معرف A:

 

۱- آلفانفتول: ۵ گرم

 

۲- الکل اتلیک مطلق: ۱۰۰ میلی لیتر

 

محلول نباید تیره تر از رنگ کاه (نی) شود. در صورت لزوم باید مجددا تقطیر گردد.

 

معرف B:

 

۱- هیدروکسید پتاسیم: ۴۰ گرم

 

۲- آب مقطر: ۱۰۰ میلی لیتر

 

 

 

 محیط کشت سلنیت F براث (Selenite F broth)

 

محیط مغذی است برای جدا سازی گونه های سالمونلاها. که یک محیط غنی کننده Enrichment می باشد که حاوی سلنیت سدیم است که یک نمک صفراوی است و مانع از رشد باکتری های گرم مثبت و بسیاری از باکتری های گرم منفی می گردد. میزان تکثیر سالمونلا در این محیط طی ۲۴-۱۲ ساعت اول از رشد هر یک از باکتری های روده ای سریعتر است. بنابر این کشت ثانوی باکتری در محیطهای دیگر باید ظرف همان روز (۲۴-۱۲ ساعت) انجام گردد.

 

باید توجه داشت این محیط در صورت ماندن و کهنه شدن خراب شده و رنگ آن به صورتی می گراید. بنابر این هرچه کم رنگتر باشد، تازه تر و برای کشت مناسبتر خواهد بود.

 

 

 

محیط کشت Sulfide-Indol-Motility) SIM)

 

با استفاده از این محیط سه خصوصیت مختلف باکتری را می توان سنجید و در تمام باکتری ها می توان بکار برد. به طریقه Stab تا یک سانتی متری انتهای لوله به وسیله آنس نوک تیز در این محیط کشت می دهیم.

 

اساس آزمایش:

 

مواد اولیه تولید اندول یعنی اسید آمینه تریپتوفان در پپتونهای محیط موجود است. هیدروژن سولفوره و سولفات نیز در محیط موجود است. قوام نیمه جامد بودن محیط نیز اجازه پخش شدن و در نتیجه کدر نمودن محیط را به باکتری های متحرک می دهد.

 

ایجاد هیدروژن سولفوره توسط باکتری به صورت سیاه شدن محیط ظاهر می گردد و در صورت متحرک بودن باکتری کشت شده، سیاهی نیز تمام محیطی که باکتری پخش گردیده است، انتشار می یابد. سیاه شدن محصول واکنش هیدروزن سولفوره تولید شده با سولفات آهن و تشکیل رسوب سولفوره آهن سیاه رنگ می باشد. با اضافه کردن یک میلی لیتر معرف کواکس Covacs و یک میلی لیتر کلروفرم به کشت ۲۴ ساعته، ظهور رنگ ارغوانی در سطح کشت دلیل بر تولید ایندول توسط باکتری است. باکتری های که حاوی مجموعه آنزیم هایی که اصطلاحا تریپتوفاناز نامیده می گردند، باشند، قادرند طی سری واکنشهای شیمیایی تریپتوفان را اکسیده و اندول استیک تولید نمایند.

 

حرکت باکتری بواسطه پخش شدن آن از مسیر خط کشت به اطراف و کدر نمودن محیط مشخص می گردد. باکتری های فاقد حرکت تنها مسیر خط کشت را که نمایان است، کدر می کنند. برای تعیین تولید اندول می توان از محیط تریپتوز نیز استفاده نمود.

 

روش آماده سازی معرف کواکس جهت تست اندول:

 

فسفو دی متیل آمینو بنزآلدئید: ۵ گرم

 

ایزو آمیل الکل: ۷۵ میلی لیتر

 

اسید کلریدریک: ۲۵ میلی لیتر

 

آلدئید را در الکل به آرامی حل نموده و از بنماری ۵۵-۵۰ درجه سانتیگراد استفاده نموده و به آن اسید اضافه رده و دور از نور و در ۴ درجه سانتیگراد نگهداری می نماییم. رنگ معرف باید از زرد روشن تا قهوه ای روشن باشد. بعضی از نمونه ها آمیل الکل کافی نیست و با آلدئید رنگ سیاه می دهد.

 

 

 

محیط براث حاوی ۵/۶ درصد نمک (Nacl broth)

 

استرپتوکوک های روده ای را که غلظت زیاد نمک را تحمل می کنند، می توان به کمک این محیط از سایر استرپتوکوک ها تشخیص داد.

 

تفسیر آزمایش:

 

از آنجا که تمام استرپتوکوک ها از تخمیر گلوکز اسید تولید می کنند در صورتی که این غلظت نمک را تحمل کنند و در این محیط رشد و تکثیر نمایند، از تخمیر گلوکز اسید تولید و محیط را به رنگ زرد در می آورند. عدم تغییر رنگ دلیل بر عدم تحمل نمک و عدم تکثیر باکتری است.

 

نتیجه:

 

ظهور رنگ زرد: مثبت

 

بدون تغییر رنگ: منفی

 

 

 

محیط کشت لیزین دکربوکسیلاز (Lysine decarboxylase broth)

 

این محیط توان باکتری را در دکربوکسیله نمودن اسید آمینه لیزین، تعیین می نماید. حاصل این واکنش تولید آلکالین آمین و کادوارین می باشد. به عنوان محیط تفریقی در تمایز بین آنتروباکتریاسه ها به کار برده می شود.

 

تفسیر آزمایش: از آنجا که همه آنتروباکتریاسه ها در نتیجه تخمیر قند گلوکز، اسید تولید نموده و محیط را به رنگ زرد در می آورند، محیط به رنگ زرد باقی خواهد ماند. مگر آنکه باکتری اسید آمینه مورد نظر را نیز دکربوکسیله کند. در این صورت قلیائیت حاصله، محیط به رنگ بنفش (قلیایی) در خواهد آمد.

 

نتیجه:

 

رنگ بنفش: مثبت

 

رنگ زرد: منفی

 

 

 

محیط کشت گزیلوز لیزین دزوکسی کولات آگار  Xylose-lysin-decarboxycholate-agar) XLD)

 

محیطی است انتخابی که از آنبرای جدا سازی گونه های Shigella و سایر باکتری های پاتوژن روده ای بکار می رود.

 

کلی فرم ها و دیگر باکتری ها یی که قادر به تخمیر یک یا هر دو قند موجود در محیط باشند، کلنی هایی به رنگ زرد پدید می آورند. (اسید) تخمیر کننده های گزیلوز که لاکتوز و سوکروز منفی هستند مانند Proteus mirabilis واکنش اسیدی خفیفی (نارنجی-کهربایی) ایجاد می کنند. گونه ها Shigella که عموما هیچیک از این قندها را تخمیر نمی کنند، سرتاسر محیط لوله را به حالت قلیایی (قرمز تیره) در می آورند.

 

گونه های Salmonella اگر چه معمولا گزیلوز مثبت هستند، ولی به واسطه برتری داشتن دکربوکسیلاسیون لیزین بر اسیدیته تخمیر گزیلوز، محیط کاملا به رنگ قرمز (قلیایی) در می آید. کلنی های همه باکتری هایی که H2S تولید می کنند، بدون توجه به اسیدیته، مرکزی سیاه دارند.

 

 

 

محیط کشت برد پارکرآگار (Baird parker agar)

 

یک محیط (Medium) انتخابی است که حاوی تلوریت پتاسیم و تلوریت لیتیم می باشد. تلوریت محیط از رشد کلی فرم ها ممانعت می نماید. استافیلوکوک اورئوس می تواند تلوریت را به تلورید تبدیل نموده و باعث ایجاد کلنی های سیاه بر روی محیط گردد. زرده ی اضافه شده به محیط نیز باعث ایجاد دو واکنش در محیط می گردد. یکی تولید لسیتیناز منجر به ناحیه کدر و دیگری تولید لیپاز که منجر به ناحیه شفاف در اطراف ناحیه کدر می شود. در انتها کلنی های مشکوک به استافیلوکوک اورئوس باید تست کواگولاز انجام گردد.

 

 

 

محیط کشت اسکولین براث (Esculin broth)

 

محیط کشت تفریقی است که در تعیین هویت عده ای از باکتری ها مانند انترو باکتریاسه، اکتینوباسیلوس ها، از آن استفاده می شود.

 

بعضی از باکتری ها قادرند اسکولین را که نوعی گلیکوزید می باشد، هیدرولیز کرده و آن را به گلوکز، آگلایکن و آسکولتین تبدیل نمایند. در این فرآیند آهن موجود در محیط، واکنش نشان داده و ترکیبی به رنگ قهوه ای مایل به سیاه ایجاد می نماید. بنابراین تغییر رنگ محیط از زرد شفاف به سیاه و یا قهوه ای به معنی مثبت بودن آزمایش آسکولین می باشد.

 

 

 

محیط کشت آبگوشت نیترات (Nitrate broth)

 

از این محیط می توان در تعیین توان باکتری در احیای نیترات و تبدیل آن به نیتریت و مواد احیا شده دیگر بکار برد. بسیاری از باکتری ها را می توان از این جهت مورد آزمایش قرار داد، از جمله کورینه باکتری ها، باسیلوس ها و اکتینومایست ها و …

 

پس از کشت باید به مدت ۴۸ ساعت در دمای ۳۷ درجه سانتی گراد انکوبه نموده و پس از آن از هر یک از معرف های ذیل ۵ قطره به محیط اضافه نموده به طوریکه متوجه ظهور رنگ قرمز باشیم.

 

تفسیر آزمایش:

 

رنگ قرمز مربوط به پارا سولفور بنزن و آزونفتیل آمین می باشد، که نوعی رنگ آزو (Azo dye) است که در نتیجه دیازوتیازاسیون اسید سولفانیلیک به وسیله نیتریت و همچنین در اثر ترکیب نفتیل آمین با اتم انتهایی آزوتیازید، اسید سولفانیلیک حاصل می گردد. در صورتی که احیای نیترات از حد نیتریت هم گذشته و به مراحل تولید گاز ازت N2 یا آمونیاک۳ NH رسیده باشد، به علت عدم وجود نیتریت در محیط با افزودن معرف های ذیل تغییر رنگی ظاهر نمی شود. در حقیقت نتیجه آزمایش منفی کاذب است. به منظور تمایز منفی کاذب از منفی حقیقی، به محیط (پس از افزودن معرفها و منفی شدن) کمی پودر روی اضافه نموده، در صورتی که نیترات در محیط باقی مانده باشد یعنی باکتری آنرا به نیتریت تبدیل نکرده باشد، پودر روی، نیترات را به نیتریت احیا و رنگ قرمز ظاهر می گردد. عدم تغییر رنگ در این مرحله حاکی از عدم وجود نیترات در محیط است. این به آن معنی است که باکتری نیترات را از مرز نیتریت هم بیشتر احیا نموده و به گازهای ازت و آمونیاک تبدیل کرده است.

 

نتیجه پس از افزودن پودر روی:

 

۱- ظهور رنگ قرمز: نیترات منفی

 

۲- عدم تغییر رنگ: نیترات مثب

 

معرف تست نیتریت (Nitrit test reagent)

 

محلول (A)

 

اسید سولفانیلیک: ۸ گرم

 

اسید استیک (۵ نرمال): ۱ قسمت اسید استیک گلاسیال و ۵/۲ قسمت آب مقطر

 

محلول (B)

 

دی متیل ۱-آلفا-۱ نفتال آمین: ۵ گرم

 

اسید استیک (۵ نرمال): ۱۰۰۰ میلی لیتر

 

 

 

محیط کشت آگار انتخابی ویبریو Vibrio selective agar) TCBS agar)

 

آگار تیو سولفات سیترات بایل ساکارز جهت جداسازی و کشت انتخابی ویبریوها بکار می رود. غلظت بالای تیو سولفات و سیترات و قلیایی قوی این محیط رشد انتروباکتریاسه ها را تا حد زیادی متوقف می سازد. هر باکتری که بتواند در این محیط رشد کند، قادر به متابولیزه کردن ساکارز نمی باشد. فقط چند گونه ساکارز مثبت پروتئوس می توانند رشد نموده و کلنی های زرد مشابه ویبریو تولید نمایند. اندیکاتور مخلوط تیمول بلو-برومو تیمول بلو با تشکیل اسید به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد. (حتی با وجودی که درجه قلیائیت آن بالاست)

 

 

 

محیط کشت کمپیلو باکتر سلکتیو آگار (Campylobacter Selective Agar Base)

 

از این محیط جهت جداسازی کمپیلو باکترها استفاده می گردد. در این محیط کشت که سرشار از مواد مغذی، اتمسفری با دی اکسید کربن کم و سرشار از دی اکسید کربن (Co2) مطمئنا کمپیلوباکتر بخوبی رشد یافته و آنتی بیوتیک هایی که به عنوان مکمل انتخابی کمپیلو باکتر به محیط اضافه می شوند تا حد زیادی رشد فلورای میکروبی را مهار می نماید. محیط انتخابی کمپیلو باکتر مخلوطی از سه آنتی بیوتیک متفاوت لیوفیلیزه می باشد. این مکمل رشد باکتری های همراه در طول کشت متوقف می سازد. هر ویال شامل ۲ میلی گرم وانکو مایسین، ۵ میکروگرم پلی میکسین و ۱ میلی گرم تریمتو پریم می باشد.

 

ماده لیوفلیزه را جهت تهیه آگار انتخابی کمپیلوباکتر به محیط کشت استریل که به دمای ۵۰-۴۰ درجه سانتیگراد رسیده اضافه می کنیم.

 

 

 

محیط کشت Salmonella Shigella agar) SS)

 

یک محیط انتخابی است که جهت تشخیص سالمونلا و شیگلا مورد استفاده قرار می گیرد. این محیط حاوی تیو سولفات سدیم بعنوان منبع گوگرد و آهن فریک به عنوان منبع آهن می باشد. همچنین حاوی لاکتوز و معرف نوترال رد می باشد. اگر باکتری تیوسولفات محیط را احیا کند، H2Sتولید نموده که H2S با آهن موجود در محیط تولید پرگنه های سیاه رنگ می نماید. اکثر باکتری های لاکتوز مانند سالمونلا ها H2S مثبت میباشند.

 

 

 

محیط کشت Orthonitro Phenul –β-D-galacto Pyramside) ONPG)

 

با این محیط می توان وجود آنزیم بتا گالاکتوزیداز یعنی آنزیمی را که موجب شکستن مولکول لاکتوز می گردد را تعیین کرد. مهمترین کاربرد این آزمایش تعیین سریع لاکتوز مثبت های تاخیری در بین خانواده انترویاسه می باشد. باکتری هایی که دارای آنزیم بتا گالاکتوزیداز باشند، ONPG بی رنگ را سریعا شکسته و به د-گالاکتوز ارتونیتروفنل زرد رنگ تبدیل می نماید. اگر باکتری واجد هر دو آنزیم یعنی پرمه آز و بتا گالاکتوزیداز باشد، پس از ۲۴ ساعت لاکتوز مثبت است. اگر باکتری واجد یکی از دو آنزیم فوق باشد، پس از ۷۲ ساعت با تاخیر لاکتوز مثبت است و اگر هیچ یک از آنزیم ها را نداشه باشد، لاکتوز مثبت است.

 

 

 

محیط کشت فنیل آلانین د آمیناز Phenylalanine deaminase agar) PD)

 

با استفاده از این محیط می توان قدرت باکتری را در تولید فنیل پیروویک اسید از اسید آمینه فنیل آلانین را تعیین کرد. پس از یک شب انکوباسیون محیط چند قطره محلول ۱۰ درصد کلرور آهن را روی قسمت کشت شده محیط (سطح شیبدار محیط) ریخته، در صورتی که واکنش دی آمیناسیون صورت گرفته باشد. با افزودن معرف، رنگ سبز ظاهر خواهد شد. این رنگ سبز نتیجه شلاته Chlate شدن فنیل پیرووات با یون آهن ایجاد یک ترکیب به رنگ سبز می باشد. در صورت پیدایش رنگ سبز تیره PD مثبت ودر بدون تغییر (زرد رنگ) PD منفی است.

 

 

 

محیط کشت سیمون سیترات آگار(Simmons Citrate agar)

 

برای تعیین قدرت باکتری در استفاده از سیترات به عنوان تنها عامل کربندار موجود در محیط میباشد. باکتری هایی که قادر به رشد در این محیط باشند در حقیقت توانسته اند از سیترات که تنها عامل کربن دار در محیط است استفاده کنند و در نتیجه در مجاورت معرف رنگی بروموتیمول بلو به رنگ آبی در می آیند. در غیر این صورت به علت عدم رشد باکتری و عدم تغییر رنگ محیط آزمایش سیترات منفی است.

 

 

 

 

 

محیط کشت سه قندی آهن دار (TCI(Triple Sugar iron agar

 

از این محیط جهت تعیین هویت باکتری های گرم منفی استفاده می شود. همچنین برای تعیین تولید H2S بکار می رود. این محیط دارای سه قند گلوکز، سوکروز و لاکتوز می باشد. مقدار کمتر گلوکز در قیاس با دو قند دیگر تمایز باکتری ها را در تخمیر قندهای مختلف ممکن می سازد. آهن موجود در محیط گاز هیدروژن سولفوره ای را که از مواد گوگرد دار تولید می شود را به دام انداخته و مانع از خروج این گاز از محیط می شود. این واکنش به صورت رنگ سیاه که همان سولفور آهن است مشخص می گردد. گازی که در نتیجه تخمیر مواد قندی حاصل می شود به صورت حبابهایی در عمق محیط دیده می شوند و یا اینکه حجم گاز ممکن است زیاد بوده که در این صورت محیط آگار را به سمت بالای لوله رانده و فضای زیادی را اشغال می سازد.

 

نتایج تفسیر واکنشهای TSI

 

۱- در صورتی که هر دو قسمت شیب دار و ته لوله زرد شده و حباب تشکیل گشته، ولی سیاه نشده باشد، یعنی گلوکز، لاکتوز و سوکروز را تخمیر نموده و اسید تولید کرده و همچنین گاز نیز تولید نموده، ولی H2S تولید نشده است، acid/acid ،Gaz+ ،- H2S می باشد.

 

۲- در صورتی که ته لوله زرد و شیب لوله ارغوانی و گاز تولید و سیاه باشد، یعنی تنها قند گلوکز تخمیر شده و H2S نیز تولید شده است. Acid Alk/ ،Gaz+ ،+H2Sمی باشد.

 

۳- در صورتی که ته لوله زرد و شیب لوله ارغوانی و تولید و سیاه شده باشد، یعنی اینکه تنها گلوکز را تخمیر نموده و H2S تولید نشده است. Alk/Acid ،Gaz- ،- H2Sمی باشد.

 

۴- در صورتی که ته لوله و شیب لوله هر دو زرد و گاز متغیر باشد و ته لوله لوله نیز سیاه شده باشد، یعنی اینکه هر سه قند را تخمیر نموده و H2S نیز تولید نکرده است. acid/acid ،Gaz متغیر،+ H2Sمی باشد.

 

۵- در صورتی که سرتاسر لوله ارغوانی و سیاه نشده باشد، یعنی اینکه هیچ یک از قندها را تخمیر ننموده و H2S نیز تولید نکرده است. Alk/Alk ،Gaz- ،- H2Sمی باشد.

 

۶- در صورتی که سرتا سر لوله زرد و گاز و سیاهی در ته لوله متغیر باشد، یعنی اینکه هر سه قند را تخمیر نموده و تنها اسید تولید کرده، گاز و H2S تولید ننموده است. acid/acid ،Gaz- ،- H2Sمی باشد.

 

نکته: باید توجه داشت که نتایج کشت حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از کشت قرائت گردد. چه بسا پس از این مدت ممکن است واکنش های اسیدی قسمت شیبدار تغییر یافته و قلیایی گردد. قسمتی از این تغییر واکنش اسیدی به قلیایی مربوط به این است که ذخیره کربوهیدرات های موجود در محیط تماما مصرف شده که در این صورت باکتری به مواد پپتون دار محیط رو می آورد و همچنین مقدار ناچیز اسیدی که در اثر تخمیر گلوکز حاصل شده به سرعت در مجاورت هوا (قسمت شیبدار) اکسید شده و ما حصل قلیایی است. در عمق لوله نیز به سبب فشار کم اکسیژن واکنش اسیدی حاصل از تخمیر قند گلوکز و همچنان اسیدی باقی می ماند.

 

 

 

محیط کشت ژلاتی   (Gelatin medium)

 

این محیط به منظور تعیین فعالیت پروتئولیتیکی باکتری ها می باشد. باکتری های پروتئولیتیک همیشه باکتری ها را ذوب می کنند. در صورتی که کشت ژلاتین در انکوباتور ۳۷ درجه سانتی گراد قرار داده شود، باید قبل از قرائت لوله های حاوی کشت ژلاتین را در دمای یخچال ۴ درجه به مدت ۱۵ دقیقه قرار داده، در صورتی که باکتری آنزیم ژلاتیناز را داشته باشد، لوله های کشت ژلاتین پس از انکوباسیون در یخچال به صورت مایع خواهند بود. در غیر اینصورت باکتری فاقد آنزیم ژلاتیناز می باشد.

 

توجه: نقطه ذوب محیط ژلاتین ۳۰-۲۰ درجه سانتی گراد می باشد.

 

 

 

محیط کشت Oxidative Fermentative) OF)

 

با کشت باکتری در این محیط می توان مشخص نمود که استفاده باکتری از کربوهیدرات از طریق اکسیداسیون یا از طریق تخمیر صورت کرفته است. این محیط را در دو قسمت، یکی حاوی پارافین و دیگری فاقد پارافین تهیه نموده و از نمونه در هر دو محیط کشت می دهیم. در صورتی که باکتری تنها از طریق اکسیداسیون قند را مورد استفاده قرار دهد، تنها در لوله فاقد پارافین، قند را مصرف کرده و محیط را اسیدی نموده، که در مجاورت معرف بروموتیمول بلو به رنگ زرد در می آید. رنگ زرد از بالای لوله شروع می شودکه باکتری از طریق فرمنتاتیو قندها را تخمیر نماید، هر دو لوله کشت (حاوی پارافین و فاقد پارافین) بر اثر تولید اسید شاهد ظهور رنگ زرد خواهیم بود. از محیط OF می توان در تمایز کوکسی های گرم مثبت بخصوص استافیلوکوک اورئوس استفاده نمود.

 

 

 

محیط کشت ائوزین متیلن بلو Eosin methylen-blue lactose sucrose agar) EMB)

 

این محیط فاقد املاح صفراوی می باشد و بیشتر برای باکتری های گرم منفی روده ای مناسب می باشد. باکتری Ecoli در این محیط در حضور ائوزین متیلن بلو ایجاد جلای سبز فلزی می نماید، که کلید تشخیصی باکتری Ecoli نسبت به سایر باکتری های روده ای می باشد.

 

 

 

محیط کشت Cookeedmeet

 

این محیط کشت به دلیل داشتن پارافین، باعث رشد باکتری های بی هوازی می گردد. این محیط کشت محیطی مغذی و غنی برای باکتری های بی هوازی مانند کلستریدیوم است. این محیط معرف خاصی نداشته و هدف ایجاد محیط کشت مناسب برای باکتری های بی هوازی است. بعد از رشد باکتری برای تفریق باید بر روی محیط های افتراقی با شرایط بی هوازی جهت تشخیص باکتری مورد نظر پرداخت.

 

 ---------------------------------

جهت مشاهده لیست مواد شیمیایی، تیترازول ها،محیط کشت ها، کیت های آزمایشگاهی و حلال های موجود به زیر منوهای "فروش مواد شیمیایی" مراجعه فرمایید و جهت دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

021-22518838

021-22303932

و یا به آدرس زیر با ما مکانبه کنید:

info@crp.ir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • قیمت روز مواد شیمیایی , لیست قیمت مواد شیمیایی , قیمت روزانه کالای پتروشیمی , آخرین قیمت مواد شیمیایی , لیستمواد شیمیایی مرک آلمان به همراه قیمت.

وارد کننده انواع مواد شیمیایی و ازمایشگاهی صنایع ... و در زمینه واردات وفروش مواد شیمیایی - صنعتی - مواد ازمایشگاهی وارداتی

راستای واردات و فروش مواد شیمیایی


قیمت مواد شیمیایی ایران تجارت ، نیازمندیها. ... مواد آزمایشگاهی عرضه و فروش محصولات مواد شیمیاییآزمایشگاهی مرک آلم

 • مرک و نمایندگی مرک و نماینده مرک و نماینده سیگما و مواد شیمیایی مرک و وارد کننده محصولات ... فروش مواد شیمیایی مرک (Merck) آزمایشگاهی- نمایندگی مرک ( نماینده مرک )
 •  


   

   
  فروش مواد شیمیایی نماینده مرک نمایندگی مرک (MERCK ) ، نماینده سیگما آلدریچ نمایندگی سیگما آلدریچ SIGMAALDRICH
  نماینده مرک آلمان شرکت مریک کیمیا نوین تست کیت و محیط کشت و موادشیمیایی آزمایشگاهی مرک آلمان
   

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

فروش مواد شیمیایی با قیمت مناسب

لیست قیمت مواد شیمیایی

 جهیزات آزمایشگاهی - واردات مواد شیمیائی مرک – مواد شیمیائی زیگما –مواد شیمیائی کره ای – انواع محیط های کشت 100 گرمی و محیط های کشت 500 گرمی مرک آلما...

روش انواع مواد اولیه صنایع گوناگون به صورت پروفرمایی و پذیرفتن سفارش واردات سایر اقلام...

 

اسید فسفریک85% اسیدسیتریک خشک وآبدار-اسید فوماریک توئین، آب ژاول -آب اکسیژن...

فروش مواد اولیه شیمیایی MEG مونو اتیلن گلایکول DEG دی اتیلن گلایکول TEG تری اتیلن گلایکول متانول اسید استیک دی اتانول آم..

 

گلیسیرین جوش شیرین چینی سوربیتول لیستین اولئیک اسید اسید استئاریک ستیل الکل جی ام اس روغن کرجک روغن نارگی...

تجهیز مواد شیمیایی آزمایشگاهی. مواد شیمیایی مرک. موادشیمیاییمواد آزمایشگاهی عرضه و فروش محصولات مواد شیمیاییآزمایشگاهی مرک آلم...

 

تضمین کیفیت و اصل بودن 100%مواد . آب اکسیژنه 2/5 لیتری مرک آلمان 108597 آب کروماتوگرافی 2.5 لیتری مرک آلمان 115333 آب دوتره (دوتریوم ا...
تهران , مهندس اکبری 

شیمیایی سهند تهیه و توزیع انواع مواد شیمیایی از معتبرترین برندهای روز دنیا با بهترین کیفیت و مناسب ترین شرایط فروش . جهت دریافت سایر اطلاع...

 

ارد کننده و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی و موادکمکی مورد استفاده صنایع نساجی در مراحل آهار زنی، آماده سازی، رنگرزی، چاپ و تکمیل از ق...

شیمیایی سهند با سابقه درخشان در زمینه تهیه و توزیع وسیع انواع موادشیمیایی در تهران و سراسر ایران

 

جهان شیمی وارد کننده و فروشنده انواع مواد شیمیایی و صنعتی و غذایی صنایع و کارخانجات

فروش با فاکتور رسمی و غیر رسمی مواد شیمیایی همچون بی کربنات سدیم , کربنات باریم چینی , سولفات منگنز چینی, اروزیل 200 چینی , اروزیل دگوسا , اسید بوریک ترکیه اتی بانک , بوراکس دکا , براکس پنتا ترک ایتی بانک , کلر 70% ژاپنی مارک استارکلن و نای کلن, کلر 70% هندی مارک آکوفیت , کلر 70% آلمانی , اکسید روی سپید مهر قم , اسید سیتریک مونوهیدرات , جوش شیرین , پروپیونات کلسیم , اسید سیتریک خشک ( آنهیدروز) , سولفات سدیم , بیکربنات سدیم , کربنات کلسیم صنعتی , کربنات کلسیم خوراکی , زانتان گام , گوارگام , گزانتانگام , مالتو دکسترین , پودر کاکائو مالزی و ترکیه , ایزوله سویا , کلرور کلسیم خوراکی , کربنات باریم , کربنات استرانسیوم , پرمنگنات پتاسیم , بیکربنات آمونیوم , کافئین , اگار اگار , سدیم ساخارین , پودر کلر , هیپو کلریت کلسیم , کلرید آمونیوم ( نشادر ) , سولفات مس , منعقد کننده پلی آلومینیوم کلراید ( پک ) , سولفات آلومینیم 17 % , پرمنگنات پتاس , پلی الکترولیت کاتیونی , پلی الکترولیت آنیونی , کربن اکتیو سوئدی پودر و گرانول , آهک هیدراته , نشادر , نیتریت سدیم , نیترات پتاسیم , آمونیاک خشک خوراکی , فنل , انیدرید مالئیک , بوراکس , سیلیکات زیرکونیوم , اسید اسکوربیک , گزانتان گام , گوارگام , کارنوا واکس , گلایسین , پودر خردل , ویتامین ث , منتول , هیپوکلریت کلسیم , پرکلرین , سودسوزآور , بنزوات سدیم , سی ام سی , سیترات سدیم , نشادر چینی ( امونیوم کلراید ) , اکسید روی , سیترات پتاسیم , جوش شیرین , دکستروز مونوهیدرات , دکستروز خشک , جوش شیرین , مالتو دکسترین , اروزیل چینی , آگار آگار , بی کربنات سد

یم , بتا کار

وتن 10% و 30% , پودر کاکائو , پودر نسکافه , پودر نارگیل , رنگ کارسامل , رنگ کارموزین , سان ست یلو , بتاکارتن 10 و بتا کاروتن 30 % , تارتارین , کینولین , برلینت بلو , پکتین , گلایسین , رنگ خوراکی مایع و پودر , جوهر لیمو ,آسپارتام , آسه سولفام , سوکرالوز , گلایسین , سسسبیکربنات سدیم , کلرور کلسیم غذایی ,مایه پنیر , جوش شیرین چینی و ایرانی , مایه پنیر میتو ژاپن , رنگ کارامل , زاج 17 % ( سولفات آلومینیوم ) , پرکلرین , سود پرک یا سود کاستیک , سولفات مس یا کات کبود , سدیم ساخارین

 

 

توضیع و فروش مواد شیمیایی

 

فروش وتوزیع انواع مواد تخصصی ازمایشگاهی از معتبرترین برندهای دنیا مانند :

Merck,Sigma&Aldrich,,Acros و...

وارد کننده مواد شیمیایی 

 

م.اد آزمایشگاهی وارداتی و اصل

خرید مواد /ازمایشگاهی اصل

بانک اطلاعات م.اد شیمیایی

فروش آنلاین مواد شیمیایی

لیست قیمت به روز مواد شیمیایی آزمایشگاهی

لیست قیمت تیترازول ها

لیست قیمت محیط کشت های آزمایشگاهی

دسته بندی مواد شیمیایی

خرید آنلاین مواد شیمیایی

خرید ارزان مواد شیمیایی

قیمت مناسب مواد شیمیایی

قیمت روزانه مواد شیمیایی آزمایشگاهی

 

 

 

 

1- فروش مواد شیمیایی  سیگما آلدریچ زیگما   sigma aldrich

 

2- فروش انواع آنزیم ها و نانو ذرات

 

3-  فروش مواد شیمیایی  فلوکا fluka

 

4- فروش مواد  شیمیایی آلفایزر alfaa esar آزمایشگاهی

 

5- فروش مرک merck  مواد شیمیایی  آزمایشگاهی- مواد شیمیایی مرک

 

6-فروش و واردات از کمپانی اکروس acros

 

 

 

2 یدو بنزوئیک اسید ایزو پروپیل تیتانات 4  برومو بنزالدهید    
آنتیموان پنتا کلراید بوتانول BDH / HPLC پترولیوم بنزن
تترا اتیل آمونیوم بروماید n  دکان n هگزان HPLC
2  هیدروکسی اتیل متا اکریلات 2 فلورو بنزالدهید 1 و 3 بوتاندیول
4 کلرو بنزالدهید اتانول آمین اتیلن گلایکول منو بوتیل اتر
آدی پیک اسید آمونیوم آیرون سولفات 2 باریم کربنات
بوریک اسید پتاسیم یدید پلی اتیلن گلایکول
دی فنیل پروپان سدیم دی سولفیت سلنیم میکسچر
سیلیکاژل سیلیکاژل کروماتوگرافی سولفات آهن 2
سولفات روی سولفات مس سولفید سدیم
فولین کلرال هیدرات کلرید نیکل
نمک راشل پتاسیم کلراید آمونیاک
اکسید آلومینیوم خشک انیدرید فتالیک بنزوات سدیم
پتاسیم یدات تیتانیم دی اکساید پلی اتیلن گلایکول
سدیم تنگستات سدیم دی هیدروژن فسفات سود مرک
سولفات آهن 2 هپتا هیدراته سولفات منیزیم خشک سی سند
فوماریک اسید کلرامین T گلوکز انیدرید
4 هیدروکسی بنزوئیک اسید آمونیوم سریم نیترات ایمیدازول
بنزوئیل پراکساید پتاسیم سولفات تری فتالدی آلدهید
کلیه تیترازول ها دو دسیل بنزن سولفونات سدیم کلراید
کلرو اتیل آمونیوم کلراید لیتیم کربنات منیزیم نیترات
3 نیترو بنزالدهید آلانین اکسید آهن 3
باریم کلراید بنزو فنون پتاسیم هگزا سیانو فرات
پلی وینیل پیرولیدون تری فنیل فسفین تیو سولفات سدیم
سدیم بور هیدرید سولفات کادمیم گلیکولیک اسید
منیزیم فلوراید هگزا دسیل تری متیل آمونیوم بروماید انیدرید مالئیک
1 نفتول آمونیوم استات آب اکسیژنه
پارافین ساکاروز سدیم پراکساید
سدیم متیلات سولفات سدیم سولفید سدیم
کربنات کلسیم کلرید کروم L تارتاریک اسید
آلومینیوم کلراید 6 آبه ادتا برم مایع
پتاسیم بروماید پرمنگنات پتاسیم سدیم استات خشک
سدیم فسفینات سدیم نیتریت سولفات روی هپتا هیدراته
آمونیوم دی هیدروژن فسفات سولفات منیزیم کلرید آهن 3
محلول کلریدریک 1 نرمال نیترات بیسموت 3 پالادیم بلک
1 و 12 دی آمینو دودکان تری بوتیل فسفیت 4 تولوئن سولفونیل کلراید
استاندارد پتاسیم اکسید جیوه قرمز پتاسیم بور هیدرید
تترا اتیل اورتو سیلیکات تمد سدیم تترا فلورو بورات
کاغذ PH مرک متا اکریلیک اسید نفتالن دی سولفونیک
1 برمو نفتالین 2 پنتانول 4 آمینو فنول
اریو کروم بلک تی استاندارد فلورید بوتیل هیدروکسی تولوئن
تربوتیل هیدرو پراکساید دی بنزیل آمین سولفات جیوه
لیتیم آلومینیوم هیدرید متیلن بلو بافر هیدروئین
کربو فوران اتیل مالونیل کلراید بوران دی متیل سولفید
1 هگزن 2 کلرو بنزالدهید 2 و 4 نفتالن دیول
1 و 4 دی برمو بوتان اتیل مورفولین برمو بنزن
بورن تری فلوراید تری متوکسی متیل سیلان سدیم پراکساید
وانیلین هماتوکسیلین P بنزوکینون
2 هیدروکسی بنزالدهید 2 و 2 و 2 تری فلورو اتانول 3 تری اتوکسی سلیل پروپیل امین
4 کلرو بنزیل الکل 2 و 5 دی کلرو فنول تترا پروپیل آمونیوم بروماید
دی فنیل آمین سولفولان هگزا متیلن دی سیلازان
ان بی تی ( NBT ) 1 نفتول بنزین 2 فلورو بنزالدهید
2 نیترو سینامالدهید S سک بوتانول 4 ترت بوتیل آنیلین
4 استامیدو بنزالدهید اتیلن کربنات استایرن
L پرولین ایندول پالادیم کلراید
پالادیم استات پتاسیم تلوریت پودر آهن
تترا اتیل آمونیوم کلراید تنگستو سیلیسیک اسید دی مدون
2 آمینو 3 هیدروکسی پیریدین زیرکونیوم اکساید سولفات جیوه
فتالدی آلدهید فسفو تنگستیک اسید فنل فتالئین
کلرید جیوه کیتوسان لیتیم کلراید
نیترات نیکل هگزا متیل دی سیلازان 3 برمو پروپیل فتالیمید
P تولیل هیدرازیل هیدروکلراید 1 فنیل 1 پروپانال 2 فنیل پروپانالدهید
2 مرکاپتو پیریمیدین R سک بوتانول 4 نیترو بنزیل الکل
4 آمینو 2 هیدروکسی بنزوئیک اسید 1 و 4 فنیلن دی امین 3 و 5 دی متیل پیرازول
اریو کروم بلک تی اکسید نیکل ال سیستئین
ایندول 3 بوتریک اسید برمید مس 2 پالادیم استات
تترا n بوتیل آمونیوم هیدروکساید تترا بوتیل آمونیوم بروماید دی بوتیل تین اکساید
دی هیدروکسی بنزالدهید سدیم آلژینات سولفات نقره
فروسن کربو فوران کلرید کبالت
گوانیدینیوم کلراید موراکساید نین هیدرین
ید 1 متوکسی 2 پروپیل استات 2 آمینو اتیل آمینو
1 و 4 نفتوکینون اتیلن دی آمین استیل استون
بافر 4 بنزو نیتریل بی سولفیت سدیم
پرکلریک اسید انیدرید پیریدین دو دسیل الکل
دی بوتیل آمین دی کلرو متان کروماتوگرافی زایلن
کربن دی سولفید نیترو بنزن P آنیزیدین
1 و 2 دی برمو اتان 1 و 4 بوتان دیول آنیلین
اتیلن گلایکول مونو بوتیل اتر اکسید منگنز بافر 7
بنزیل الکل پتاس الکلی پروپیلن کربنات
تتراکلرید کربن دی اتیل آمین دی کلرو استیک اسید
دی متیل سولفوکساید خشک فرمیک اسید کارل فیشر
لاکتیک اسید اتیل استات استیک اسید
پنتان دی کلرومتان فرمامید
نیترات مس 2 2 پروپانول 4 نیترو بنزوئیک اسید
پی تولوئیدین سیکلوهگزانول فلوریدریک
کلرید منیزیم هیدرازین هیدرات پلیت آلومینیوم
فهلینگ A و B استئاریک اسید تیتانیم تری کلراید
ید مونو کلراید هگزا فلورو ایزو پروپانول کربوکسی متیل سلولز
فسفروس تری بروماید سولفانیلیک اسید تری متیل کلرو سیلان
هگزا متیل سیلوکسان ناتامایسین بنزن
فروئین 4 آمینو نفتول سولفونیک اسید نشاسته
برموفرم بروماین تری سدیم سیترات
هیدروکسیل آمین هیدروکلراید مورفولین کربن اکتیو
دی سدیم تترا بورات استات روی دی فنیل کاربازید
توئین 20 و 80 تری فلورو استیک اسید نیترو بنزالدهید
برمو بنزالدهید تیتانیم تترا کلراید تیتانیوم تری کلراید
هیدروکینون آمیدو بلک 2 برمواتیل فتالیمید
1 و 10 فنانترولین 2 متوکسی استوفنون 2 مرکاپتو اتانول
2 متوکسی استوفنون 4 آمینو بنزو تری فلوراید 4 نیترو آنیلین
اگزالیل کلراید پارافیلم تری فلورو استیک اسید
بوتیل اکریلات 4-هیدروکسی بنزوئیک اسید ایزوفوران
تترا ایزوپروپیل اورتوتیتانات کلروتری متیل سیلان 1و4 دی برمو بوتان
1و1و1و3و3و3-هگزامتیل دی سیلازان اکروئیل کلرید اتیل فرمات
دی بوتیلتین دیلاروئات 3-(تری متوکسی اتیل) پروپیل آمین هایومین
سیلیکاژل نرمال اکتان متانولHPLC
نرمال هپتان تارتاریک اسید کلرید کلسیم
کلرید آمونیوم سدیم تترا بورات سدیم آسکوربات
ریبوفلاوین پلی اتیلن گلیکول گلایسین
اسید آسکوربیک آب HPLC هگزادکان نرمال
1و3-سیکلوهگزان دیون 3-(کلروپروپیل)-تری اتوکسی سیلان 4'-هیدروکسی استوفنون
2-آمینوبنزوتیازول 2-آمینو-2-متیل-1-پروپانول بنزیل برومید
دی وینیل بنزن فهلینگA فهلینگ B
هیدروکینون فولین گلوتارآلدهید
ترشیو بوتیل آمین پیپیرازین متاکرلیک اسید
اکرلیک اسید مالئیک انیدرید هیدروکسید هیدرازینیوم
o- کروزول 2-فنیل اتانول

2-آمینوپیریدین

1و2و4-تری کلروبنزن 2-کلروبنزیل کلرید

آکریل آمید

تیتانیوم کلرید 2و3-دی متیل آنیلین سدیم آزید
فورفورال نیترات نقره نیترات لانتانیوم
بنزوتریازول تترامتیل اتیلن دی آمین تری متوکسی متیل سیلان
آلومینیوم بوتیلات تری اتیل آمین

تترا اتیل اورتو سیلیکات

 

مشاوره فروش مواد شیمیایی

خرید و فروش مواد شیمیایی

خرید آنلاین مواد شیمیایی

انواع مواد معدنی و شیمیایی 

پخش و فروش مواد شیمیایی

لیست قیمت کیت های آزمایشگاهی

واردات و نمایندگی مواد شیمیایی

فروش کیت های آزمایشگاهی و تحقیقاتی

فروش محصولات شیمیایی از قبیل اتیل استات بوتیل استات لاک اسید سولفوریک اولئوم اسید استیک و... با کیفیت و قیمت

کز تحقيقاتي و آزمايشگاهي ليست مواد شيمايي مرک آلمان همراه با قيمت و تاييده مناسب

 

 

 تامین فوری مواد شیمیایی با بالاترین کیفیت

 

کمپانی مرک تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و محیط کشت های میکروبی و سلولی به عنوان قدیمی ترین کمپانی جهان در زمینه تولید و توزیع مواد شیمیایی با بیش از ده هزار کالا تولیدیفروش مواد شیمیایی آزمایشگاه

فروش مواد شیمیایی آموزشی

دارای شهرت بسیار زیادی می باشد .

 

وب سایت نماینده مرک با هدف تشریح کامل این کمپانی در جهت بالا بردن آگاهی هموطنان کشورمان در مورد این کمپانی , در فضای وب پا می گذارد و سعی می کند رسالت خود را به بهترین شکل به انجام برساند.

 

با توجه به این که مرک قدیمی ترین کمپانی تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد پس طبیعی است که انواع تقلبی این ماده همانند تمام برند های مشهور جهان به وفور در بازار یافت گردد . وب سایت نمایندگی مرک تلاش می کند تا روش های تشخیص مواد شیمیایی اصلی از تقلبی را تشریح کند و با بالا بردن سطح آگاهی عمومی مردم , بازار این کالاهای تقلبی را هر چه بیشتر محدود کرده و در نهایت به تمام خریداران کالاهای مرک , این ضرب المثل قدیمی که هیچ ارزانی بی علت نیست را اثبات نماید .

 آب اکسیژنه(پراکسیدهیدروژن)  250ml 95/000 6190 پتاسیم کلراید 500gr  130/000
 20110  آب برم(محلول برم)  30ml  300/000  6170  پتاسیم کرومات  100gr  150/000
 5290 آب ژاول(هیپوکلریت سدیم)   250ml  85/000  6170 پتاسیم کرومات   500gr 500/000 
25100 آب مقطر(دو بار تقطیر)   250ml  30/000  6210 پتاسیم هیدروکسید   500gr 110/000 
23180 آسپیرین   50gr  100/000  6250 پتاسیم یدات   50gr 300/000 
19170 آلومینیوم(گرانول)   100gr  180/000  4200 2-پروپانول   250ml 90/000 
8110 آلومینیوم اکسید   250gr  120/000  4160 تتراکلریدکربن   50ml 170/000 
8120 آلومینیوم سولفات(زاج سفید)   500gr  130/000  51000 تری اکسیدبور   20gr 250/000 
8130 آلومینیوم کلرید   100gr  180/000  5310 تری سدیم فسفات   500gr 110/000 
 9110 آمونیاک   250ml  90/000  4230 تولوئن   250ml 100/000 

 9140

آمونیوم دی کرومات   250gr  350/000  5260 دی سدیم هیدروژن فسفات   250gr 140/000
 9140 آمونیوم دی کرومات   500gr  600/000  21100 روی کلرید   250gr  120/000
 9200 آمونیوم سولفات   500gr  120/000  21110 روی سولفات   250gr 110/000
 9150 آمونیوم کلراید(نشادر)   500gr  120/000  4230 زایلن(گزیلول)   250ml 120/000 
 4130 استن   250ml  85/000  23170 ژلاتین   250gr 200/000 
 2110 استیک اسید   250ml  70/000  23200 ساکاروز   250gr 140/000 
 2160 اگزالیک اسید   250gr  125/000  19100 سدیم(فلز)   10gr 240/000 
 2160 اگزالیک اسید   1000gr  360/000  5110 سدیم استات   250gr 110/000 
 23140  اوره  500gr  100/000  5110 سدیم استات   500gr 170/000 
 61100 ای.دی.تی.آ   250gr  180/000  5120 سدیم بروماید   100gr 145/000 
 13100 باریم سولفات   250gr  120/000  5320 سدیم تری سیترات   250gr 180/000 
 13110 باریم کلراید   250gr  120/000  5130 سدیم تیوسولفات   500gr 140/000 
 13130 باریم نیترات   250gr  180/000  5140 سدیم سولفات   500gr 120/000 
 13140 باریم هیدروکساید   100gr  170/000  5150 سدیم سولفیت   500gr 130/000 
 5310 بوراکس(سدیم تترابورات)   50gr  80/000  5160 سدیم سولفید  250gr  125/000 
 5310  بوراکس(سدیم تترابورات)  250gr  280/000  5190 سدیم کربنات  500gr  120/000 
 24120 پارافین مایع   250ml  90/000  5230  سدیم کرومات 100gr  135/000 
 24130 پارافین جامد   50gr  75/000  5340 سدیم نیتریت  250gr  140/000 
 19130 پتاسیم(فلز)   2/5gr  360/000  5210 سدیم هیدروکسید  500gr  80/000 
 6140 پتاسیم پرمنگنات   250gr  220/000  5220 سدیم هیدروژن کربنات  500gr  125/000 
 6260 پتاسیم سولفات   250gr  140/000  22130 سرب استات  250gr  250/000 

 6150

پتاسیم دی کرومات   250gr  220/000  22120 سرب II نیترات  500gr  210/000 

 

 

 کد کالا شرح کالا مقدار قیمت(ریال) کد کالا  شرح کالا  مقدار  قیمت(ریال)
 38000 سلیکاژل 250gr 135/000 23110  گلوکز  250gr  150/000
1110  سولفوریک اسید 250ml 65/000 24100 گلیسیرین  250ml  95/000 
2140 سیتریک اسید 500gr 150/000 20100 گوگرد 500gr 150/000
24110 فرمالین 250ml 70/000 19110 لیتیم(فلز) 5gr 480/000
2120 فرمیک اسید 250ml 85/000 4170 متانول 250ml 80/000
2120 فرمیک اسید 1000ml 250/000 11130 مسIIاکسید 250gr 240/000
17110 فریک اکسید(اکسید آهنIII) 250gr 220/000 19210 مس(فویل) 50gr 140/000
17120 فریک کلراید(کلرید آهنIII) 500gr 150/000 11100 مسIIسولفات(کات کبود) 500gr 220/000
17100 فروسولفات(سولفات آهنII) 500gr 130/000 11110 مسIIکلراید 250gr 220/000
17130 فریک سولفات(سولفات آهنIII) 50gr 250/000 11120 مسIIنیترات 250gr 230/000
1140 فسفریک اسید 250ml 90/000 3210 معرف بندیکت 100ml 180/000
20140 کربن اکتیو 250gr 140/000 3225 معرف گیمسا(محلول) 250ml 120/000
23100 کافور(کامفر) 100gr 150/000 16100 منگنز دی اکسید 500gr 180/000
4150 کلروفرم 250ml 180/000 19140 منیزیم(پودر) 50gr 150/000
1120 کلریدریک اسید 250ml 65/000 7130 منیزیم اکسید 250gr 120/000
10100 کلسیم اکساید(آهک زنده) 250gr 90/000 7120 منیزیم سولفات 500gr 150/000
19120 کلسیم(فلز) 5gr 220/000 7110 منیزیم کلراید 250gr 120/000
10160 کلسیم سولفات 250gr 120/000 23130 نشاسته 250gr 140/000
10110 کلسیم کربنات 250gr 120/000 23120 نفتالین 250gr 180/000

10130

کلسیم کربید(کاربید) 250gr 160/000 15100 نقره نیترات 10gr 220/000
10120 کلسیم کلراید 250gr 120/000 1130 نیتریک اسید 250ml 80/000
10150 کلسیم هیدروکسید 250gr 120/000 20122 ید محلول 100ml 240/000
10140 کلسیم نیترات 250gr 120/000  

 

موضوع :

 

سیگماآلدریچ Sigmaaldrich

 

- اپلی کم Applichem

 

- مرک آلمان Merck Millipore

 

- بی دی اچ BDH

 

- آکروس Acros

 

- فلوکا Fluka

 

- هک لانگه HachLange

 

- آلفا ایزر Alfa Aeser

 

- اینویتروژن Invitrogen 

 

- کایمن Cayman

 

- بیومریوکس Biomeriux

 

- شیشه آلات آزمایشگاهی Vitaglass

1- واردات و ارائه مواد شیمیایی و صنعتی و غذایی به هر میزان ( همچون اسید سیتریک مونو هیدرات , اسید سیتریک خشک , کلر هندی و کلر آلمانی , هیپوکلرید کلسیم , پرکلرین , اکسید روی , جیوه , آسپارتام , آسه سولفام , سوکرالوز , امونیوم کلراید , نشادر , کربنات باریم , کربنات استرانسیوم , پرمنگنات پتاسیم , رنگ کارامل , سولفات مس نیتریت سدیم ,  نیترات پتاسیم , اروزیل 200 چینی  , اروزیل دگوسا , نیترات سدیم , بتا کاروتن 10 و 30 % , رنگ کارموزین , سان ست یلو ,سوربات پتاسیم , گزانتانگام , گوارگام , اسید اسکوربیک , ویتامین ث , هیدرو , مایه پنیر , مالتو دکسترین , دکستروز , جوش شیرین , رزین کاتیونی و رزین آنیونی , کربن اکتیو , اروزیل , بوریک اتی بانک ترکیه , بوراکس دکا و براکس پنتا ایتی بانک ترک , اکسید روی , سولفات سدیم , کربنات کلسیم صنعتی ,  کافین , کربنات کلسیم خوراکی , فنل , پودر نارگیل , پودر کاکائو , سیترات سدیم , سیترات پتاسیم , دکستروز مونوهیدرات , دکستوروز خشک , بتا کاروتن , سی ام سی , هیپوکلریت کلسیم , انیدرید مالئیک , انیدرید فتالیک , منتول , پرمنگنات پتاس , نشادور , پلی الکترولیت کاتیونی , پلی الکترولیت آنیونی , انواع رنگ خوراکی مایع و انواع رنگ خوراکی پودری , انواع ویتامین خوراکی دامی و ویتامین انسانی و  ... )


2- واردات و ارائه مواد آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی و شیشه الات آزمایشگاهی 


3- هرگونه همکاری با ماموران خرید و تدارکات مراکز دولتی و خصوصی  


4- ارسال مواد شیمیایی و صنعتی و ازمایشگاهی به سراسر کشور در اسرع وقت

تهیه ٬ توزیع و فروش مواد شیمیایی

فروش مواد شیمیایی در زمینه مواد اولیه صنایع آبکاری ، نساجی ، بهداشتی ، دارویی ، صنعتی ، حلالها و شوینده ها...

مواد شیمیایی صنعتی

 • اسید سولفامیک
 • اسید فرمیک
 • استات سدیم
 • بی سولفات سدیم
 • هیدرو سولفیت سدیم
 • نیتریت سدیم
 • آب اکسیژنه
 • پرمنگنات پتاسیم
 • تری سدیم فسفات
 • دی سدیم فسفات
 • سدیم تری پلی فسفات
 • سدیم هگزامتا فسفات

حلال های شیمیایی

 • تری اتانول آمین
 • دی اتانول آمین
 • منو اتانول آمین
 • متیل اتیل کتون
 • دی اتیلن گلایکل
 • پرکلرو اتیلن
 • ایزو پروپیل الکل
 • متیلن کلراید
 • سیکلوهگزانون
 • حلال ۴۰۲
 • زایلن
 • تولوئن

مواد شیمیایی صنایع تصفیه آب

 • هگزا متا فسفات
 • پلی آلومیینیوم کلراید
 • پلی الکترولیت
 • سیکلو هگزیل آمین
 • ادتا ۴ سدیم
 • ادتا ۲ سدیم

نماینده مرک آلمان شرکت مریک کیمیا نوین تست کیت و محیط کشت و موادشیمیایی آزمایشگاهی مرک آلمان شرکت مریک کیمیا نوین در...

ارایه انواع شیشه الات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دستگاههای عمومی و تخصصی آزمایشگاهی از کمپانی ها...

 

l

فروش

لیست قیمت حلال های آزمایشگاهی

فروش آنلاین مواد شیمیایی آزمایشگاهی 

تمامی حقوق این سایت متعلق به کیمیا رهاورد می باشد
بهینه شده برای مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم
طراحی و برنامه نویسی: AspMaker